製品ID: PE302-120
長さ
*長さは0.25インチまたはcm単位で指定できます
数量別価格
数量単価
100+Call
消費税込単価
数量:
お問い合わせください
消費税込単価
Key Specifications
Key Specifications (Click on Data Sheet Above for Additional Details).
Connector Series 1N
Connector Gender 1Male
Connector Polarity 1Standard
Connector Angle 1Straight
Connector Mount Method 1None
Connector Impedance 150 Ohm
Connector Series 2N
Connector Gender 2Male
Connector Polarity 2Standard
Connector Angle 2Straight
Connector Mount Method 2None
Connector Impedance 250 Ohm
RF Cable Part NumberPE-P141
RF Cable TypePE-P141
RF Cable Impedance50 Ohm
Length120 inches
Description
N Male to N Male Cable 120 Inch Length Using PE-P141 Coax with HeatShrink, LF Solder
Radio frequency assembly N male to N male cable 120 inch length using PE-P141 coax with heatshrink, LF solder from Pasternack is part of the largest selections of same-day ship coaxial cables for RF, microwave and millimeter wave interconnect solutions. Pasternack coaxial cable assembly products are used in applications requiring high quality such as laboratory RF test and measurement, rugged and designed for defense / military, telecom antenna tower component jumper connection, production environments, general use, etc. N male to N male cable 120 inch length using PE-P141 coax with heatshrink, LF solder, like our other Pasternack coaxial cable assemblies, will ship the same day and any custom type N to type N cable assembly orders will ship same day as well.
Type N plug to N type plug cable assembly PE302-120 is built with PE-P141 which is a flexible coax type. The Pasternack flexible N cable assembly is manufactured with N type to type N cable connectors, has a 50 Ohm impedance and is double shielded. RF specs on this 18 GHz maximum frequency type N male to N type male cable are located on the specifications PDF datasheet on this page along with CAD drawing and dimensions.
Type N plug to type N plug cable assembly is just one of more than 45,000 in-stock RF products available. Pasternack is where to buy a high quality N type to type N cable assembly for quick shipment worldwide. Variations of N type cable assemblies can also be built and will ship same-day as well, search this website or contact us for assistance. High quality custom RF cable assembly products for microwave and millimeter wave radio transmitter receiver, antenna jumper, component inter-connection and more for RF test & measurement labs, rugged and MIL-STD designed military / defense, aerospace, telecom, phase stable, phase and delay matching, outdoor and harsh environment and other radio frequency applications can be manufactured. For all these reasons and more, Pasternack is one of the best websites where to find and buy quality RF cable assemblies like this N male to N male cable 120 inch length using PE-P141 coax with heatshrink, LF solder.